Freehill Mining Limited (ASX:FHS)
0.0020
0.00 (0.00%)
May 14, 2026, 11:53 AM AEST
Freehill Mining Revenue
Freehill Mining had revenue of 846.74K AUD in the half year ending December 31, 2025, with 326.92% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 1.73M, down -0.56% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Freehill Mining had annual revenue of 2.13M with 207.46% growth.
Revenue (ttm)
1.73M
Revenue Growth
-0.56%
P/S Ratio
4.68
Revenue / Employee
432.44K
Employees
4
Market Cap
8.10M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 2.13M | 1.44M | 207.46% |
| Jun 30, 2024 | 692.30K | 519.38K | 300.35% |
| Jun 30, 2023 | 172.92K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 2.68K | -10.77K | -80.08% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Tartana Minerals | 2.79M |
| Olympio Metals | 495.96K |
| Orbminco | 139.75K |
| Kuniko | 46.44K |
| Emu NL | 23.48K |
| New Age Exploration | 17.34K |
| TalonX Resources | 150.00 |