Odessa Minerals Limited (ASX:ODE)
0.0230
-0.0020 (-8.00%)
May 26, 2026, 3:02 PM AEST
Odessa Minerals Revenue
Odessa Minerals had revenue of 20.20K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -20.25%. This brings the company's revenue in the last twelve months to -3.21K.
Revenue (ttm)
-3.21K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
-13,754.04
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
44.10M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | 777.00 | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Mammoth Minerals | 1.09M |
| Raptor Metals | 431.27K |
| Hammer Metals | 264.42K |
| PTR Minerals | 128.25K |
| Argent Minerals | 121.12K |
| Litchfield Minerals | 90.91K |
| Locksley Resources | 57.37K |
| West Coast Silver | -36.34K |