Ballymore Resources Limited (ASX:BMR)
0.1320
+0.0020 (1.54%)
May 26, 2026, 3:54 PM AEST
Ballymore Resources Revenue
Ballymore Resources had revenue of 9.11K AUD in the half year ending December 31, 2025. This brings the company's revenue in the last twelve months to -42.99K.
Revenue (ttm)
-42.99K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
-627.95
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
26.99M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 28.00K | 28.00K | 1,399,900.00% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Burgundy Diamond Mines | 279.20M |
| Lode Resources | 6.78M |
| Great Southern Mining | 2.43M |
| Mammoth Minerals | 1.09M |
| Raptor Metals | 431.27K |
| Hammer Metals | 264.42K |
| Litchfield Minerals | 90.91K |
| Golden Globe Resources | 70.60K |