Pacgold Limited (ASX:PGO)
0.1250
+0.0100 (8.70%)
May 25, 2026, 4:10 PM AEST
Pacgold Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
54.11M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 250.00 | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Auric Mining | 20.28M |
| AuMEGA Metals | 3.72M |
| GoldArc Resources | 1.46M |
| Kalamazoo Resources | 38.77K |
| Citigold Corporation | 30.00K |
| Mindax | 9.39K |
| Odyssey Gold | -2.67K |