Riversgold Limited (ASX:RGL)
0.0140
+0.0010 (7.69%)
May 27, 2026, 4:10 PM AEST
Riversgold Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
32.18M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Iondrive | 1.38M |
| Hawthorn Resources | 607.47K |
| First Au | 501.42K |
| Koonenberry Gold | 121.01K |
| Arika Resources | 85.98K |
| Latitude 66 | 85.68K |
| Zuleika Gold | 71.22K |
| Nexus Minerals | 25.27K |
Riversgold News
- 3 months ago - A.I.S. Resources' Saint John Copper/Gold/Antimony Project Gets TSXV Acceptance - Benzinga