Natura Hue Chem Limited (BOM:531834)
10.90
-0.03 (-0.27%)
At close: Apr 2, 2026
Natura Hue Chem Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
45.18M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Mar 31, 2025 | - | - | - |
| Mar 31, 2024 | 665.00K | 190.00K | 40.00% |
| Mar 31, 2023 | 475.00K | -125.00K | -20.83% |
| Mar 31, 2022 | 600.00K | -125.00K | -17.24% |
| Mar 31, 2021 | 725.00K | 625.00K | 625.00% |
| Mar 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Sea TV Network | 93.42M |
| United Textiles | 59.08M |
| Mahan Industries | 42.65M |
| Longview Tea Company | 7.77M |
| Bharatiya Global Infomedia | 2.53M |
| Krishna Filament Industries | 856.00K |
| VXL Instruments | 756.00K |
| Omkar Overseas | 159.00K |