Keto Motors Limited (BOM:537392)
4.570
-0.130 (-2.77%)
At close: Dec 30, 2024
Keto Motors Revenue
Keto Motors had revenue of 425.00K INR in the quarter ending December 31, 2025. This brings the company's revenue in the last twelve months to 425.00K, up 6,438.46% year-over-year.
Revenue (ttm)
425.00K
Revenue Growth
+6,438.46%
P/S Ratio
3,731.39
Revenue / Employee
212.50K
Employees
2
Market Cap
1.59B
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Mar 31, 2025 | - | - | - |
| Mar 31, 2024 | 13.00K | - | - |
| Mar 31, 2023 | - | - | - |
| Mar 31, 2022 | - | - | - |
| Mar 31, 2021 | - | - | - |
| Mar 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| SBL Infratech | 238.55M |
| Mafia Trends | 153.94M |
| Fourth Generation Information Systems | 554.00K |
| Khyati Multimedia Entertainment | 331.00K |
| Geetanjali Credit and Capital | 86.35K |
| MPS Pharmaa | 204.00 |
| Neogem India | -4.00K |