Hanman Fit Limited (BOM:538731)
4.000
+0.340 (9.29%)
At close: Mar 20, 2026
Hanman Fit Revenue
Hanman Fit had revenue of 1.00M INR in the half year ending September 30, 2025. This brings the company's revenue in the last twelve months to 1.31M, down -34.25% year-over-year. In the fiscal year ending March 31, 2025, Hanman Fit had annual revenue of 305.00K, down -84.63%.
Revenue (ttm)
1.31M
Revenue Growth
-34.25%
P/S Ratio
32.18
Revenue / Employee
10.88K
Employees
120
Market Cap
42.00M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Mar 31, 2025 | 305.00K | -1.68M | -84.63% |
| Mar 31, 2024 | 1.99M | - | - |
| Mar 31, 2023 | - | - | - |
| Mar 31, 2022 | - | - | - |
| Mar 31, 2021 | 5.48M | -6.45M | -54.07% |
| Mar 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Tranway21 Technologies | 53.71M |
| Mahalaxmi Seamless | 18.34M |
| Siddha Ventures | 14.24M |
| Rajkot Investment Trust | 6.75M |
| G-Tech Info-Training | 772.00K |
| VXL Instruments | 756.00K |
| Vintage Securities | 219.00K |
| ACE Edutrend | 35.32K |