IGC Industries Limited (BOM:539449)
2.330
-0.060 (-2.51%)
At close: May 27, 2026
IGC Industries Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
2
Market Cap
80.90M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Mar 31, 2026 | - | - | - |
| Mar 31, 2025 | 19.85M | - | - |
| Mar 31, 2024 | - | - | - |
| Mar 31, 2023 | - | - | - |
| Mar 31, 2022 | 386.00K | 71.00K | 22.54% |
| Mar 31, 2021 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Eureka Industries | 1.40B |
| Agarwal Fortune India | 56.31M |
| Eastcoast Steel | 32.74M |
| Shah Foods | 22.96M |
| MFS Intercorp | 3.91M |
| Ace Engitech | 255.00K |
| Super Bakers (India) | 177.00K |
| RCC Cements | 17.12K |