Fund Estates REIT (BUL:FUES)
0.0380
-0.0080 (-17.39%)
At close: May 11, 2026
Fund Estates REIT Revenue
Fund Estates REIT had revenue of 185.00K EUR in the quarter ending March 31, 2026, a decrease of -14.99%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 3.39M, up 86.95% year-over-year. In the year 2025, Fund Estates REIT had annual revenue of 3.36M with 78.84% growth.
Revenue (ttm)
3.39M EUR
Revenue Growth
+86.95%
P/S Ratio
0.27
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
1.74M BGN
Revenue Chart
* This company reports financials in EUR.
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 3.36M | 1.48M | 78.84% |
| Dec 31, 2024 | 1.88M | 501.32K | 36.38% |
| Dec 31, 2023 | 1.38M | 688.82K | 99.97% |
| Dec 31, 2022 | 689.06K | 413.43K | 150.00% |
| Dec 31, 2021 | 275.63K | 45.09K | 19.56% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Bulgarian Real Estate Fund REIT | 54.08M |
| Fairplay Properties REIT | 50.22M |
| Advance Terrafund REIT | 20.92M |
| Sopharma Properties REIT | 14.30M |
| Balkan and Sea Properties REIT-Varna | 9.09M |
| Premier Fund REIT | 418.00K |
| Intercapital Property Development ADSIC | 314.00K |
| Alteron REIT | 27.00K |