S.C. De Reparat Material Rulant Reva S.A. (BVB:REVA)
10.00
-0.10 (-0.99%)
At close: May 21, 2026
BVB:REVA Revenue
In the year 2025, S.C. De Reparat Material Rulant Reva had annual revenue of 137.10M RON, down -2.73%. S.C. De Reparat Material Rulant Reva had revenue of 67.37M in the half year ending December 31, 2025, with 4.56% growth.
Revenue
137.10M
Revenue Growth
-2.73%
P/S Ratio
0.11
Revenue / Employee
294.85K
Employees
465
Market Cap
14.92M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 137.10M | -3.85M | -2.73% |
| Jan 1, 2025 | 140.95M | 25.72M | 22.32% |
| Jan 1, 2024 | 115.23M | 30.84M | 36.54% |
| Jan 1, 2023 | 84.39M | -805.52K | -0.95% |
| Jan 1, 2022 | 85.20M | 2.83M | 3.43% |
| Jan 1, 2021 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| S.C. Sigstrat | 25.26M |
| Societatea de Constructii Napoca | 21.38M |
| SC Metalica | 6.41M |
| S.C. Semrom Oltenia | 1.03M |
| SC Bricomat | 719.34K |
| Armatura | 561.20K |
| Sifi Cj Storage | 79.59K |