S.C. Elerom S.A. (BVB:ELER)
52.00
0.00 (0.00%)
At close: May 4, 2026
S.C. Elerom Revenue
In the year 2025, S.C. Elerom had annual revenue of 30.52M RON with 35.22% growth. S.C. Elerom had revenue of 20.85M in the half year ending December 31, 2025, with 266.29% growth.
Revenue
30.52M
Revenue Growth
+35.22%
P/S Ratio
0.45
Revenue / Employee
508.69K
Employees
60
Market Cap
13.60M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 30.52M | 7.95M | 35.22% |
| Jan 1, 2025 | 22.57M | 5.19M | 29.84% |
| Jan 1, 2024 | 17.38M | 6.24M | 55.93% |
| Jan 1, 2023 | 11.15M | 1.18M | 11.85% |
| Jan 1, 2022 | 9.97M | -5.06M | -33.67% |
| Jan 1, 2021 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| S.C. De Reparat Material Rulant Reva | 155.06M |
| S.C. Constructii Hidrotehnice | 46.40M |
| Societatea de Constructii Napoca | 20.37M |
| SC Biroul de Turism Pentru Tineret | 5.56M |
| Armatura | 940.17K |
| SC Bricomat | 719.34K |
| Sifi Cj Storage | 79.59K |