Germina Agribusiness S.A. (BVB:SEOM)
1.210
+0.010 (0.83%)
At close: Apr 27, 2026
Germina Agribusiness Revenue
In the year 2025, Germina Agribusiness had annual revenue of 1,000.00 RON.
Revenue
1,000.00
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
15,535.46
Revenue / Employee
333.33
Employees
3
Market Cap
15.54M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 1,000.00 | - | - |
| Jan 1, 2025 | - | - | - |
| Jan 1, 2024 | 170.81K | -2.48M | -93.56% |
| Jan 1, 2023 | 2.65M | -32.74M | -92.51% |
| Jan 1, 2022 | 35.39M | -17.00M | -32.45% |
| Jan 1, 2021 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| S.C. De Reparat Material Rulant Reva | 155.06M |
| S.C. Sigstrat | 25.26M |
| S.C. Spit Bucovina | 1.36M |
| S.C. Semrom Oltenia | 1.03M |
| Armatura | 940.17K |
| S.C. Comalim | 807.29K |
| Sifi Cj Storage | 79.59K |