S.C. Sigstrat S.A. (BVB:SIGS)
0.6600
0.00 (0.00%)
At close: May 12, 2026
S.C. Sigstrat Revenue
In the year 2025, S.C. Sigstrat had annual revenue of 25.26M RON with 18.24% growth. S.C. Sigstrat had revenue of 14.98M in the half year ending December 31, 2025, with 30.31% growth.
Revenue
25.26M
Revenue Growth
+18.24%
P/S Ratio
0.61
Revenue / Employee
194.29K
Employees
130
Market Cap
15.35M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 25.26M | 3.90M | 18.24% |
| Jan 1, 2025 | 21.36M | -3.90M | -15.42% |
| Jan 1, 2024 | 25.26M | -6.23M | -19.79% |
| Jan 1, 2023 | 31.49M | 6.39M | 25.46% |
| Jan 1, 2022 | 25.10M | 2.22M | 9.69% |
| Jan 1, 2021 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| S.C. De Reparat Material Rulant Reva | 137.10M |
| SC Biroul de Turism Pentru Tineret | 8.00M |
| S.C. Spit Bucovina | 1.36M |
| S.C. Semrom Oltenia | 1.03M |
| S.C. Comalim | 807.29K |
| SC Bricomat | 719.34K |
| Armatura | 561.20K |
| Sifi Cj Storage | 79.59K |