ICEsoft Technologies Canada Corp. (CSE:ISFT)
0.0400
-0.0050 (-11.11%)
Mar 31, 2026, 1:20 PM EST
CSE:ISFT Revenue
In the year 2025, ICEsoft Technologies Canada had annual revenue of 2.05M CAD with 6.87% growth. ICEsoft Technologies Canada had revenue of 511.96K in the quarter ending December 31, 2025, with 2.13% growth.
Revenue
2.05M
Revenue Growth
+6.87%
P/S Ratio
2.19
Revenue / Employee
170.66K
Employees
12
Market Cap
4.48M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 2.05M | 131.73K | 6.87% |
| Dec 31, 2024 | 1.92M | 151.37K | 8.58% |
| Dec 31, 2023 | 1.76M | 263.35K | 17.54% |
| Dec 31, 2022 | 1.50M | 223.97K | 17.53% |
| Dec 31, 2021 | 1.28M | -9.32K | -0.72% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Route1 | 11.85M |
| Boardwalktech Software | 5.23M |
| Reklaim | 4.99M |
| Secure Blockchain Development | 746.13K |
| RevoluGROUP Canada | 504.62K |
| SonicStrategy | 488.26K |
| Aisix Solutions | 320.73K |
| Zonetail | 20.91K |