SonicStrategy Inc. (CSE:SONI)
0.1150
+0.0050 (4.55%)
At close: May 20, 2026
SonicStrategy Revenue
In the year 2025, SonicStrategy had annual revenue of $356.11K USD. SonicStrategy had revenue of $268.48K in the quarter ending December 31, 2025.
Revenue
$356.11K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
11.69
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
5.71M CAD
Revenue Chart
* This company reports financials in USD.
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 356.11K | - | - |
| Dec 31, 2024 | - | - | - |
| Dec 31, 2023 | 2.03M | 943.36K | 86.74% |
| Dec 31, 2022 | 1.09M | - | - |
| Jan 31, 2022 | - | - | - |
| Jan 31, 2021 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Route1 | 11.85M |
| Boardwalktech Software | 5.23M |
| Reklaim | 4.99M |
| ICEsoft Technologies Canada | 2.05M |
| Secure Blockchain Development | 746.13K |
| RevoluGROUP Canada | 504.62K |
| Agereh Technologies | 69.77K |
| Playgon Games | 38.15K |
SonicStrategy News
- 4 months ago - SonicStrategy Reports Total Network Exposure of 177.6 Million Sonic Tokens - Newsfile Corp
- 4 months ago - Market One: SonicStrategy Feature on Barchart - Newsfile Corp
- 5 months ago - SonicStrategy Announces Amendment to Debenture with Sonic Labs to Extend Maturity and Simplify Conversion Terms - Newsfile Corp
- 5 months ago - SonicStrategy Announces Board of Director Change - Newsfile Corp