Planet Based Foods Global Inc. (CSE:PBF)
0.0250
0.00 (0.00%)
At close: May 26, 2026
Planet Based Foods Global Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
874.63K CAD
Revenue Chart
* This company reports financials in USD.
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | - | - | - |
| Dec 31, 2024 | 217.93K | -9.34K | -4.11% |
| Dec 31, 2023 | 227.27K | -1.73K | -0.76% |
| Dec 31, 2022 | 229.00K | - | - |
| Dec 31, 2021 | - | - | - |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Adastra Holdings | 16.86M |
| Vencanna Ventures | 2.75M |
| Optimind Pharma | 131.48K |
| Ovation Science | 65.81K |
| Global Health Clinics | 18.68K |
| Genix Pharmaceuticals | 68.00 |
| Captor Capital | -1.12M |
Planet Based Foods Global News
- 21 days ago - Planet Based Foods Global Inc. Announces Officer Change - Newsfile Corp
- 3 months ago - Planet Based Foods Global Inc. Announces Change of Auditor - Newsfile Corp
- 6 months ago - Update Regarding Singapore Subsidiary - Newsfile Corp
- 6 months ago - Planet Based Foods Global Inc. Announces Results of Annual General Meeting of Shareholders - Newsfile Corp
- 7 months ago - Planet Based Foods Global Inc. Clarifies Director Nominees Disclosed in Information Circular - Newsfile Corp
- 7 months ago - Planet Based Foods Global Inc. Announces Board Changes and the Establishment of a Subsidiary in Singapore - Newsfile Corp
- 8 months ago - Planet Based Foods Global Inc. Secures Royalty Agreement for New Horticulture Revenue Stream - Newsfile Corp
- 8 months ago - Planet Based Foods Global Inc. Receives Shareholder Support, Advances Strategic Focus with Enerama Partnership - Newsfile Corp