Display Art Plc (CYS:DISP)
0.0270
-0.0010 (-3.57%)
At close: Dec 5, 2025
Display Art Revenue
In the year 2025, Display Art had annual revenue of 1.70M EUR, down -7.19%. Display Art had revenue of 719.02K in the half year ending June 30, 2025, with 21.81% growth.
Revenue
1.70M
Revenue Growth
-7.19%
P/S Ratio
0.21
Revenue / Employee
37.82K
Employees
45
Market Cap
364.67K
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 1.70M | -131.78K | -7.19% |
| Dec 31, 2024 | 1.83M | -307.29K | -14.35% |
| Dec 31, 2023 | 2.14M | 402.71K | 23.16% |
| Dec 31, 2022 | 1.74M | 784.26K | 82.19% |
| Dec 31, 2021 | 954.20K | 400.47K | 72.32% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jan 1, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Ermes Department Stores | 41.45M |
| Top Kinisis Travel Public | 26.22M |
| Cyprus Forest Industries Public | 6.46M |
| Rolandos Enterprises Public | 2.23M |
| Unigrowth Investments Public | 581.79K |
| 7Q Investments Public | 189.95K |
| CLR Investment Fund Public | 184.59K |
| ISXIS Investment Public | 102.05K |