Rolandos Enterprises Public Limited (CYS:ROL)
0.0060
0.00 (0.00%)
At close: May 12, 2026
CYS:ROL Revenue
In the year 2025, Rolandos Enterprises Public had annual revenue of 2.23M EUR, down -10.57%. Rolandos Enterprises Public had revenue of 1.12M in the half year ending June 30, 2025, with 3.42% growth.
Revenue
2.23M
Revenue Growth
-10.57%
P/S Ratio
0.15
Revenue / Employee
92.95K
Employees
24
Market Cap
325.00K
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 2.23M | -263.60K | -10.57% |
| Dec 31, 2024 | 2.49M | 312.07K | 14.30% |
| Dec 31, 2023 | 2.18M | -322.99K | -12.89% |
| Dec 31, 2022 | 2.51M | 171.32K | 7.34% |
| Dec 31, 2021 | 2.33M | -14.36K | -0.61% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Ermes Department Stores | 41.45M |
| Top Kinisis Travel Public | 26.22M |
| Cyprus Forest Industries Public | 6.46M |
| Display Art | 1.70M |
| Unigrowth Investments Public | 581.79K |
| 7Q Investments Public | 189.95K |
| CLR Investment Fund Public | 184.59K |
| ISXIS Investment Public | 102.05K |