Commertunity AG (DUSE:9MO)
1.500
+0.600 (66.67%)
At close: Apr 30, 2026
Commertunity AG Market Cap
Commertunity AG has a market cap or net worth of €225 thousand as of April 30, 2026. Its market cap has increased by 200.00% in one year.
Market Cap
225.00K
Enterprise Value
n/a
Revenue
n/a
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
€1.50
Market Cap Chart
Since August 22, 2022, Commertunity AG's market cap has decreased from 250.00K to 225.00K, a decrease of -10.00%. That is a compound annual growth rate of -2.82%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| Apr 29, 2026 | 225.00K | 476.92% |
| Dec 30, 2025 | 39.00K | 56.00% |
| Dec 30, 2024 | 25.00K | -94.65% |
| Dec 29, 2023 | 467.50K | 70.00% |
| Dec 28, 2022 | 275.00K | 10.00% |
| Aug 22, 2022 | 250.00K | - |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| aXendis Capital SE | 1.87M |
| HWK 1365 SE | 1.47M |
| Cannabis.de Media AG | 1.45M |
| Calvert International AG | 1.26M |
| Arcandor AG | 1.23M |
| UPAC SE | 750.00K |
| SCHNIGGE Capital Markets SE | 624.56K |
| fox e-mobility AG | 498.37K |