European Medical Solutions (EBR:ALEMS)
4.720
-0.680 (-12.59%)
May 22, 2026, 3:30 PM CET
EBR:ALEMS Revenue
In the year 2025, European Medical Solutions had annual revenue of 52.80M EUR with 10.21% growth. European Medical Solutions had revenue of 28.04M in the half year ending December 31, 2025, with 35.29% growth.
Revenue
52.80M
Revenue Growth
+10.21%
P/S Ratio
0.43
Revenue / Employee
415.78K
Employees
127
Market Cap
22.85M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 52.80M | 4.89M | 10.21% |
| Dec 31, 2024 | 47.91M | 5.39M | 12.67% |
| Dec 31, 2023 | 42.53M | 5.47M | 14.76% |
| Dec 31, 2022 | 37.06M | -963.00K | -2.53% |
| Dec 31, 2021 | 38.02M | 37.66M | 10,491.90% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| UCB SA | 7.74B |
| argenx SE | 4.11B |
| Hyloris Pharmaceuticals | 8.83M |
| Onward Medical | 5.41M |
| Celyad Oncology | 21.00K |
| Financière de Tubize | 13.26K |
| Oxurion NV | 2.00K |
| BioSenic | -2.39M |