International School Augsburg AG (FRA:9JK)
8.50
+1.00 (13.33%)
Last updated: May 14, 2026, 4:34 PM CET
FRA:9JK Revenue
International School Augsburg AG had revenue of 4.68M EUR in the half year ending February 28, 2026, with 36.72% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 8.56M, up 12.09% year-over-year. In the fiscal year ending August 31, 2025, International School Augsburg AG had annual revenue of 8.11M with 10.95% growth.
Revenue (ttm)
8.56M
Revenue Growth
+12.09%
P/S Ratio
0.40
Revenue / Employee
95.15K
Employees
90
Market Cap
3.44M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Aug 31, 2025 | 8.11M | 801.08K | 10.95% |
| Aug 31, 2024 | 7.31M | 545.92K | 8.07% |
| Aug 31, 2023 | 6.77M | 306.22K | 4.74% |
| Aug 31, 2022 | 6.46M | 411.79K | 6.81% |
| Aug 31, 2021 | 6.05M | -147.16K | -2.37% |
| Aug 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Aug 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Aug 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Brüder Mannesmann Aktiengesellschaft | 24.23M |
| Spielvereinigung Unterhaching Fußball GmbH & Co. KGaA | 11.29M |
| Pittler Maschinenfabrik AG | 10.45M |
| ZhongDe Waste Technology AG | 8.05M |
| BigRep SE | 7.92M |
| KST Beteiligungs AG | 578.48K |
| United Eco Solutions AG | 502.50K |
| MOLOGEN Lifescience AG | 45.12K |