H2 Core AG (FRA:M5S)
0.2400
-0.0260 (-9.77%)
Last updated: May 14, 2026, 5:35 PM CET
H2 Core AG Revenue
H2 Core AG had revenue of 3.13M EUR in the half year ending June 30, 2024. This brings the company's revenue in the last twelve months to 1.02M, down -51.90% year-over-year.
Revenue (ttm)
1.02M
Revenue Growth
-51.90%
P/S Ratio
2.56
Revenue / Employee
25.40K
Employees
40
Market Cap
2.60M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2023 | - | - | - |
| Dec 31, 2022 | - | - | - |
| Dec 31, 2021 | - | - | - |
| Dec 31, 2020 | - | - | - |
| Dec 31, 2019 | - | - | - |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2015 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2014 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2013 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Gigaset AG | 265.09M |
| ZhongDe Waste Technology AG | 8.05M |
| BigRep SE | 7.92M |
| Fast Finance24 Holding AG | 5.74M |
| United Eco Solutions AG | 502.50K |
| Webac Holding AG | 289.00K |
| CAMERIT AG | 200.00K |
| Arzneiwerk AG VIDA | 124.96K |
H2 Core AG News
- 1 year ago - H2 Core AG Unveils 2024 Half-Year Results: MARNA Beteiligungen in Focus - Wallstreet:Online