SCI AG (HAM:SCI)
19.80
+0.30 (1.54%)
At close: May 19, 2026
SCI AG Revenue
In the year 2025, SCI AG had annual revenue of 15.13M EUR, down -81.84%.
Revenue
15.13M
Revenue Growth
-81.84%
P/S Ratio
0.52
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
7.79M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 15.13M | -68.16M | -81.84% |
| Dec 31, 2024 | 83.28M | 79.38M | 2,032.93% |
| Dec 31, 2023 | 3.90M | 1.71M | 77.61% |
| Dec 31, 2022 | 2.20M | -4.72M | -68.25% |
| Dec 31, 2021 | 6.92M | 3.48M | 101.15% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Value-Holdings Aktiengesellschaft | 4.74M |
| Navstone SE | 1.28M |
| lodgyslife AG | 827.20K |
| Beteiligungen im Baltikum AG | 786.33K |
| DLB-Anlageservice AG | 649.51K |
| KST Beteiligungs AG | 578.48K |
| Lampetia AG | 20.41K |
| Arbitrage Investment AG | 12.29K |