Gowin New Energy Group Limited (AQU:GWIN)
0.0750
0.00 (0.00%)
At close: May 19, 2026
Gowin New Energy Group Market Cap
Gowin New Energy Group has a market cap or net worth of 217.5 thousand as of May 19, 2026. Its market cap has increased by 900.00% in one year.
Market Cap
217.50K
Enterprise Value
2.78M
Revenue
8.66K
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
0.08
Market Cap Chart
Since November 7, 2013, Gowin New Energy Group's market cap has decreased from 29.21M to 217.50K, a decrease of -99.26%. That is a compound annual growth rate of -32.35%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 19, 2026 | 217.50K | 150.00% |
| Dec 31, 2025 | 87.00K | 300.00% |
| Dec 31, 2024 | 21.75K | - |
| Dec 29, 2023 | 21.75K | 15.38% |
| Dec 30, 2022 | 18.85K | -89.17% |
| Dec 31, 2021 | 174.00K | -90.40% |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| Visum Technologies | 830.92K |
| DXS International | 736.25K |
| VSA Capital Group | 731.01K |
| Globe Capital | 703.78K |
| Ubuntu Mining and Metals | 692.02K |
| Shortwave Life Sciences | 573.47K |
| Gledhow Investments | 440.26K |
| Lift Global Ventures | 373.49K |