Aureka Limited (ASX:AKA)
0.0750
-0.0020 (-2.60%)
May 27, 2026, 1:20 PM AEST
Aureka Revenue
Aureka had revenue of 2.14K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -99.73%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 8.63K. In the fiscal year ending June 30, 2025, Aureka had annual revenue of 53.55K with 328.02% growth.
Revenue (ttm)
8.63K
Revenue Growth
+328.02%
P/S Ratio
1,374.57
Revenue / Employee
53.94
Employees
160
Market Cap
11.86M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 53.55K | 41.04K | 328.02% |
| Jun 30, 2024 | 12.51K | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Bulletin Resources | 532.78K |
| Flynn Gold | 377.56K |
| Peregrine Gold | 318.96K |
| Resources & Energy Group | 153.44K |
| Tyranna Resources | 86.85K |
| Kalgoorlie Gold Mining | 76.10K |
| Norwest Minerals | 48.89K |
| Nelson Resources | 10.96K |