Arrow Minerals Limited (ASX:AMD)
0.0070
0.00 (0.00%)
May 15, 2026, 9:59 AM AEST
Arrow Minerals Revenue
In the year 2025, Arrow Minerals had annual revenue of 102.17K AUD with 73.71% growth. Arrow Minerals had revenue of 28.26K in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -95.71%.
Revenue
102.17K
Revenue Growth
+73.71%
P/S Ratio
69.12
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
7.06M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 102.17K | 43.35K | 73.71% |
| Dec 31, 2024 | 58.82K | -599.98K | -91.07% |
| Dec 31, 2023 | 658.80K | 293.45K | 80.32% |
| Jun 30, 2022 | 365.35K | -174.58K | -32.33% |
| Jun 30, 2021 | 539.93K | -71.66K | -11.72% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Dart Mining NL | 443.88K |
| Desert Metals | 119.42K |
| Mantle Minerals | 110.14K |
| Accelerate Resources | 17.79K |
| Carbine Resources | 15.82K |
| Conico | 1.08K |
| ActivEX | -4.15K |
| Core Energy Minerals | -139.15K |