Artemis Resources Limited (ASX:ARV)
0.0050
0.00 (0.00%)
Apr 2, 2026, 4:10 PM AEST
Artemis Resources Revenue
Artemis Resources had revenue of -250.00K AUD in the twelve months ending December 31, 2025.
Revenue (ttm)
-250.00K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
-75.42
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
18.85M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 80.17K | 46.78K | 140.11% |
| Jun 30, 2022 | 33.39K | -100.43K | -75.05% |
| Jun 30, 2021 | 133.82K | -54.69K | -29.01% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Tasman Resources | 21.13M |
| Green Technology Metals | 283.06K |
| Hawsons Iron | 167.48K |
| Pivotal Metals | 115.30K |
| Altamin | 77.16K |
| Alice Queen | 17.29K |
| GreenTech Metals | 2.02K |
| Cassius Mining | 1.42K |
Artemis Resources News
- 4 months ago - Artemis Resources to Attend 121 Mining Investment Conference in London - Newsfile Corp