Alice Queen Limited (ASX:AQX)
0.0090
+0.0010 (12.50%)
May 14, 2026, 11:21 AM AEST
Alice Queen Revenue
Alice Queen had revenue of 13.55K AUD in the half year ending December 31, 2025, with 487.43% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 17.29K, down -48.45% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Alice Queen had annual revenue of 33.82K with 486.29% growth.
Revenue (ttm)
17.29K
Revenue Growth
-48.45%
P/S Ratio
890.48
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
15.40M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 33.82K | 28.05K | 486.29% |
| Jun 30, 2024 | 5.77K | 2.48K | 75.40% |
| Jun 30, 2023 | 3.29K | 3.18K | 3,032.38% |
| Jun 30, 2022 | 105.00 | -246.94K | -99.96% |
| Jun 30, 2021 | 247.05K | 158.63K | 179.40% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Horseshoe Metals | 250.12K |
| Xenora Minerals | 171.60K |
| Hawsons Iron | 167.48K |
| Somerset Minerals | 141.50K |
| Chariot Resources | 65.58K |
| Audalia Resources | 11.13K |
| US1 Critical Minerals | -155.07K |
| Artemis Resources | -250.00K |