Australian Mines Limited (ASX:AUZ)
0.0270
-0.0020 (-6.90%)
May 14, 2026, 4:17 PM AEST
Australian Mines Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
69
Market Cap
55.38M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | 139.00K | 85.00K | 157.41% |
| Jun 30, 2023 | 54.00K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 63.00K | -17.00K | -21.25% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Mastermyne Group | 206.15M |
| CZR Resources | 65.17M |
| Legacy Iron Ore | 56.16M |
| Native Mineral Resources Holdings | 10.70M |
| Loyal Metals | 244.00K |
| Black Canyon | 60.46K |
| Iron Bear Resources | 8.54K |
| Cobalt Blue Holdings | -942.00K |