Element 25 Limited (ASX:E25)
0.2300
-0.0500 (-17.86%)
May 27, 2026, 3:58 PM AEST
Element 25 Revenue
Element 25 had revenue of 1.88M AUD in the twelve months ending December 31, 2025, down -78.48% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Element 25 had annual revenue of 1.88M, down -85.84%.
Revenue (ttm)
1.88M
Revenue Growth
-78.48%
P/S Ratio
39.86
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
74.94M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 1.88M | -11.41M | -85.84% |
| Jun 30, 2024 | 13.30M | -20.17M | -60.27% |
| Jun 30, 2023 | 33.47M | 12.37M | 58.61% |
| Jun 30, 2022 | 21.10M | 21.07M | 60,286.94% |
| Jun 30, 2021 | 34.94K | -18.70K | -34.86% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Ionic Rare Earths | 1.62M |
| Cauldron Energy | 499.03K |
| Lunnon Metals | 197.02K |
| Diatreme Resources | 185.33K |
| Argosy Minerals | 179.48K |
| Globe Metals & Mining | 61.00K |
| VHM Limited | 5.00K |
| PhosCo | -64.00 |
Element 25 News
- 4 weeks ago - Element 25 Earnings release: Q3 2026 - Filings
- 2 months ago - Element 25 Quarterly report: H1 2026 - Filings
- 3 months ago - Element 25 Slides: Investor presentation - Filings
- 4 months ago - Element 25 Earnings release: Q2 2026 - Filings
- 7 months ago - Element 25 Earnings release: Q1 2026 - Filings
- 8 months ago - Element 25 Annual report: H2 2025 - Filings
- 10 months ago - Element 25 Earnings release: Q4 2025 - Filings
- 11 months ago - Element 25 Transcript: Investor Update - Transcripts