Bayan Mining and Minerals Limited (ASX:BMM)
0.0840
+0.0080 (10.53%)
Apr 2, 2026, 2:01 PM AEST
Bayan Mining and Minerals Revenue
Bayan Mining and Minerals had revenue of 21.92K AUD in the half year ending December 31, 2025. This brings the company's revenue in the last twelve months to 19.89K, up 1,863.77% year-over-year.
Revenue (ttm)
19.89K
Revenue Growth
+1,863.77%
P/S Ratio
571.90
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
11.38M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 374.00 | -344.00 | -47.91% |
| Jun 30, 2022 | 718.00 | 716.00 | 35,800.00% |
| Jun 30, 2021 | 2.00 | -858.00 | -99.77% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Charger Metals NL | 151.71K |
| Stavely Minerals | 110.72K |
| Verity Resources | 31.02K |
| Invert Graphite | 29.57K |
| TalonX Resources | 150.00 |
| Enova Mining | -13.00K |
| Perpetual Resources | -232.67K |
| Premier1 Lithium | -454.00K |