Haranga Resources Limited (ASX:HAR)
0.1350
-0.0100 (-6.90%)
May 26, 2026, 4:10 PM AEST
Haranga Resources Revenue
In the year 2025, Haranga Resources had annual revenue of 18.97K AUD with 187.60% growth. Haranga Resources had revenue of 17.51K in the half year ending December 31, 2025, with 80.26% growth.
Revenue
18.97K
Revenue Growth
+187.60%
P/S Ratio
3,402.46
Revenue / Employee
1.12K
Employees
17
Market Cap
64.53M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 18.97K | 12.37K | 187.60% |
| Dec 31, 2024 | 6.60K | -3.12K | -32.09% |
| Dec 31, 2023 | 9.71K | - | - |
| Dec 31, 2022 | - | - | - |
| Dec 31, 2021 | - | - | - |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| PTR Minerals | 128.25K |
| Argent Minerals | 121.12K |
| Litchfield Minerals | 90.91K |
| Locksley Resources | 57.37K |
| Cannindah Resources | 19.43K |
| Osmond Resources | 12.86K |
| Odessa Minerals | -3.21K |
| West Coast Silver | -36.34K |