BOA Resources Limited (ASX:BOA)
0.0400
-0.0010 (-2.44%)
Apr 2, 2026, 3:50 PM AEST
BOA Resources Revenue
BOA Resources had revenue of 4.41K AUD in the half year ending December 31, 2025. This brings the company's revenue in the last twelve months to 21.84K, up 60.65% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, BOA Resources had annual revenue of 17.42K with 28.18% growth.
Revenue (ttm)
21.84K
Revenue Growth
+60.65%
P/S Ratio
545.66
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
11.92M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 17.42K | 3.83K | 28.18% |
| Jun 30, 2024 | 13.59K | -36.53K | -72.88% |
| Jun 30, 2023 | 50.13K | 49.53K | 8,268.11% |
| Jun 30, 2022 | 599.00 | 566.00 | 1,715.15% |
| Jun 30, 2021 | 33.00 | -27.85K | -99.88% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Magontec | 64.12M |
| Morella Corporation | 661.01K |
| Critical Minerals Group | 554.16K |
| Reward Minerals | 251.75K |
| Golden Deeps | 123.23K |
| Bayan Mining and Minerals | 19.89K |
| Megado Minerals | 18.42K |
| International Graphite | 8.70K |