International Graphite Limited (ASX:IG6)
0.0430
+0.0010 (2.38%)
May 14, 2026, 3:43 PM AEST
International Graphite Revenue
International Graphite had revenue of 8.70K AUD in the twelve months ending December 31, 2025, down -7.64% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, International Graphite had annual revenue of 18.12K.
Revenue (ttm)
8.70K
Revenue Growth
-7.64%
P/S Ratio
1,015.56
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
8.84M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 18.12K | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Strike Resources | 12.95M |
| Olympio Metals | 495.96K |
| Golden Deeps | 123.23K |
| Verity Resources | 31.02K |
| Enova Mining | 17.41K |
| New Age Exploration | 17.34K |
| TalonX Resources | 150.00 |
| APC Minerals | -37.61K |