Canyon Resources Limited (ASX:CAY)
0.1350
0.00 (0.00%)
May 11, 2026, 4:10 PM AEST
Canyon Resources Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
8
Market Cap
278.39M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Syrah Resources | 50.04M |
| Red Hill Minerals | 22.99M |
| Astron Corporation | 13.32M |
| Pacific Lime and Cement | 1.52M |
| Boab Metals | 790.95K |
| Orion Minerals | 345.00K |
| Tungsten Mining NL | 85.50K |
| Prospect Resources | 62.00K |
Canyon Resources News
- 2 months ago - Canyon Resources Transcript: RIU Explorers Conference 2026 - Transcripts
- 7 months ago - Canyon Resources Transcript: Investor Update - Transcripts
- 8 months ago - Bauxite player Canyon Resources raising $200m - The Australian Financial Review
- 9 months ago - Canyon Resources Transcript: Investor Update - Transcripts