American Tungsten and Antimony Ltd (ASX:AT4)
0.0800
-0.0040 (-4.76%)
May 14, 2026, 4:10 PM AEST
ASX:AT4 Revenue
American Tungsten and Antimony had revenue of 27.98K AUD in the twelve months ending December 31, 2025, up 2,797,800.00% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, American Tungsten and Antimony had annual revenue of 27.98K with 4,178.13% growth.
Revenue
27.98K
Revenue Growth
+2,797,800.00%
P/S Ratio
3,842.50
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
107.51M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 27.98K | 27.33K | 4,178.13% |
| Jun 30, 2024 | 654.00 | -8.11K | -92.53% |
| Jun 30, 2023 | 8.76K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Mitchell Services | 199.80M |
| Sunshine Metals | 650.37K |
| Cauldron Energy | 499.03K |
| Dreadnought Resources | 270.15K |
| Bellavista Resources | 162.66K |
| Globe Metals & Mining | 61.00K |
| Stellar Resources | 30.25K |
| Hastings Technology Metals | -1.98M |
American Tungsten and Antimony News
- 7 days ago - Former U.S. Secretary of Interior David Bernhardt Appointed Chairman of Strategic Advisory Board for American Tungsten & Antimony - PRNewsWire
- 2 months ago - American Tungsten & Antimony Reports High-Grade Antimony Discovery in Utah, Highlighting Potential for Major U.S. Critical Minerals Deposit - PRNewsWire