Critical Minerals Group Limited (ASX:CMG)
0.0970
-0.0230 (-19.17%)
Apr 2, 2026, 3:14 PM AEST
Critical Minerals Group Revenue
Critical Minerals Group had revenue of 7.29K AUD in the half year ending December 31, 2025. This brings the company's revenue in the last twelve months to 554.16K, up 770.48% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Critical Minerals Group had annual revenue of 546.87K with 759.02% growth.
Revenue (ttm)
554.16K
Revenue Growth
+770.48%
P/S Ratio
22.52
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
12.48M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 546.87K | 483.21K | 759.02% |
| Jun 30, 2024 | 63.66K | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Magontec | 64.12M |
| Eagle Mountain Mining | 291.50K |
| Reward Minerals | 251.75K |
| BOA Resources | 21.84K |
| Megado Minerals | 18.42K |
| New Age Exploration | 17.34K |
| International Graphite | 8.70K |
| MRG Metals | -3.36K |