Corella Resources Ltd (ASX:CR9)
0.0140
0.00 (0.00%)
Apr 2, 2026, 10:00 AM AEST
Corella Resources Revenue
Corella Resources had revenue of 1.01K AUD in the twelve months ending December 31, 2025. In the fiscal year ending June 30, 2025, Corella Resources had annual revenue of 1.01K.
Revenue
1.01K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
19,021.46
Revenue / Employee
100.70
Employees
10
Market Cap
19.15M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 1.01K | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Tasman Resources | 21.13M |
| Green Technology Metals | 283.06K |
| Altamin | 77.16K |
| Alice Queen | 17.29K |
| Audalia Resources | 11.13K |
| Venari Minerals NL | 6.85K |
| Sheffield Resources | -113.00K |
| Orpheus Uranium | -130.13K |