Eminence Minerals Limited (ASX:EMA)
0.0650
+0.0020 (3.17%)
May 14, 2026, 2:07 PM AEST
Eminence Minerals Revenue
Eminence Minerals had revenue of 3.00 AUD in the half year ending December 31, 2025. This brings the company's revenue in the last twelve months to 4.20K, down -93.02% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Eminence Minerals had annual revenue of 45.55K with 143.50% growth.
Revenue (ttm)
4.20K
Revenue Growth
-93.02%
P/S Ratio
2,411.41
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
10.12M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 45.55K | 26.84K | 143.50% |
| Jun 30, 2024 | 18.71K | 16.65K | 808.94% |
| Jun 30, 2023 | 2.06K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Dec 31, 2009 | 468.48M | - | - |
| Dec 31, 2008 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Metal Hawk | 3.04M |
| iTech Minerals | 1.90M |
| Critical Minerals Group | 554.16K |
| Strategic Energy Resources | 336.09K |
| Stelar Metals | 214.92K |
| Great Western Exploration | 203.48K |
| Verity Resources | 31.02K |
| New Frontier Minerals | 23.34K |