Energy Metals Limited (ASX:EME)
0.0890
0.00 (0.00%)
Apr 1, 2026, 11:15 AM AEST
Energy Metals Revenue
In the year 2025, Energy Metals had annual revenue of 116.51K AUD, down -2.38%. Energy Metals had revenue of 59.12K in the half year ending December 31, 2025, with 273.86% growth.
Revenue
116.51K
Revenue Growth
-2.38%
P/S Ratio
160.17
Revenue / Employee
6.85K
Employees
17
Market Cap
18.66M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 116.51K | -2.84K | -2.38% |
| Dec 31, 2024 | 119.35K | 98.00K | 458.82% |
| Dec 31, 2023 | 21.36K | 15.74K | 280.04% |
| Dec 31, 2022 | 5.62K | 501.00 | 9.79% |
| Dec 31, 2021 | 5.12K | -2.19K | -29.92% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Elevate Uranium | 1.11M |
| Alligator Energy | 1.11M |
| Atomic Eagle | 244.95K |
| Heavy Rare Earths | 89.74K |
| American Uranium | 3.46K |
| Adavale Resources | 421.00 |
| Zeus Resources | -5.05K |
| Basin Energy | -24.77K |