Emu NL (ASX:EMU)
0.0270
+0.0010 (3.85%)
Apr 2, 2026, 10:01 AM AEST
Emu NL Revenue
Emu NL had revenue of 23.48K AUD in the twelve months ending December 31, 2025, up 25.47% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Emu NL had annual revenue of 23.48K with 25.47% growth.
Revenue
23.48K
Revenue Growth
+25.47%
P/S Ratio
337.16
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
7.92M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 23.48K | 4.77K | 25.47% |
| Jun 30, 2024 | 18.71K | -23.71K | -55.89% |
| Jun 30, 2023 | 42.43K | 19.51K | 85.10% |
| Jun 30, 2022 | 22.92K | -29.80K | -56.52% |
| Jun 30, 2021 | 52.72K | -249.07K | -82.53% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Tartana Minerals | 2.79M |
| iTech Minerals | 1.90M |
| Australian Silica Quartz Group | 52.01K |
| Recharge Metals | 16.58K |
| McLaren Minerals | 7.95K |
| Magnetite Mines | 301.00 |
| eMetals | -362.00 |
| Golden Dragon Mining | -2.70K |