Enova Mining Limited (ASX:ENV)
0.0050
0.00 (0.00%)
Apr 1, 2026, 9:59 AM AEST
Enova Mining Revenue
In the year 2025, Enova Mining had annual revenue of 17.41K AUD. Enova Mining had revenue of 10.00K in the half year ending June 30, 2025, with 400.00% growth.
Revenue
17.41K
Revenue Growth
-52.78%
P/S Ratio
555.09
Revenue / Employee
5.80K
Employees
3
Market Cap
9.67M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 17.41K | - | - |
| Dec 31, 2024 | - | - | - |
| Dec 31, 2023 | - | - | - |
| Dec 31, 2022 | 1.53K | - | - |
| Dec 31, 2021 | - | - | - |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Olympio Metals | 495.96K |
| Strategic Energy Resources | 336.09K |
| Charger Metals NL | 151.71K |
| Verity Resources | 31.02K |
| Invert Graphite | 29.57K |
| Bayan Mining and Minerals | 19.89K |
| eMetals | -362.00 |
| Premier1 Lithium | -454.00K |