Estrella Resources Limited (ASX:ESR)
0.0300
-0.0010 (-3.23%)
Apr 2, 2026, 4:10 PM AEST
Estrella Resources Revenue
In the fiscal year ending June 30, 2025, Estrella Resources had annual revenue of 36.12K AUD.
Revenue
36.12K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
66.32M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 36.12K | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 405.52K | 403.23K | 17,577.46% |
| Jun 30, 2022 | 2.29K | -17.33K | -88.31% |
| Jun 30, 2021 | 19.62K | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| CuFe Ltd | 96.13M |
| CZR Resources | 65.17M |
| Native Mineral Resources Holdings | 10.70M |
| Ionic Rare Earths | 1.62M |
| AusQuest | 548.41K |
| Mithril Silver and Gold | 387.79K |
| Bellavista Resources | 162.66K |
| Toro Energy | 100.00K |