Estrella Resources Limited (ASX:ESR)
0.0360
0.00 (0.00%)
May 14, 2026, 4:13 PM AEST
Estrella Resources Revenue
In the fiscal year ending June 30, 2025, Estrella Resources had annual revenue of 36.12K AUD.
Revenue
36.12K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
79.58M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 36.12K | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 405.52K | 403.23K | 17,577.46% |
| Jun 30, 2022 | 2.29K | -17.33K | -88.31% |
| Jun 30, 2021 | 19.62K | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Ionic Rare Earths | 1.62M |
| Australian Vanadium | 613.00K |
| Lunnon Metals | 197.02K |
| Diatreme Resources | 185.33K |
| Caprice Resources | 96.90K |
| Flagship Minerals | 22.21K |
| NH3 Clean Energy | 100.00 |
| PhosCo | -64.00 |