CZR Resources Ltd (ASX:CZR)
0.2500
+0.0050 (2.04%)
May 12, 2026, 4:10 PM AEST
CZR Resources Revenue
CZR Resources had revenue of 65.17M AUD in the half year ending December 31, 2025, with 8,218,183.10% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 65.17M.
Revenue (ttm)
65.17M
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
0.90
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
58.66M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Mastermyne Group | 206.15M |
| Red Metal | 2.05M |
| Ionic Rare Earths | 1.62M |
| Mithril Silver and Gold | 387.79K |
| Loyal Metals | 244.00K |
| Black Canyon | 60.46K |
| Iron Bear Resources | 8.54K |
| PhosCo | -64.00 |
CZR Resources News
- 8 months ago - CZR Resources Transcript: RRS Gold Coast 2025 - Transcripts
- 1 year ago - CZR Resources Transcript: M&A Announcement - Transcripts