Hastings Technology Metals Limited (ASX:HAS)
0.4300
0.00 (0.00%)
May 27, 2026, 2:30 PM AEST
ASX:HAS Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
21
Market Cap
97.92M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 61.92K | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| MLG Oz | 562.67M |
| Mitchell Services | 199.80M |
| Element 25 | 1.88M |
| Dreadnought Resources | 270.15K |
| Lunnon Metals | 197.02K |
| Argosy Minerals | 179.48K |
| Bellavista Resources | 162.66K |
| Aldoro Resources | 40.98K |
Hastings Technology Metals News
- 15 days ago - Hastings Technology Metals Slides: Corporate presentation - Filings
- 2 months ago - Hastings Technology Metals Quarterly report: H1 2026 - Filings
- 6 months ago - Hastings Technology Metals Transcript: AGM 2025 - Transcripts
- 7 months ago - Hastings Technology Metals Earnings release: Q1 2026 - Filings
- 8 months ago - Hastings Technology Metals Annual report: H2 2025 - Filings
- 10 months ago - Hastings Technology Metals Earnings release: Q4 2025 - Filings
- 1 year ago - Hastings Technology Metals Transcript: Status Update - Transcripts