Golden Deeps Limited (ASX:GED)
0.0490
-0.0010 (-2.00%)
Apr 2, 2026, 3:58 PM AEST
Golden Deeps Revenue
Golden Deeps had revenue of 65.79K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -42.24%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 123.23K, down -37.93% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Golden Deeps had annual revenue of 162.37K, down -21.75%.
Revenue (ttm)
123.23K
Revenue Growth
-37.93%
P/S Ratio
91.59
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
11.29M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 162.37K | -45.14K | -21.75% |
| Jun 30, 2024 | 207.52K | 8.68K | 4.37% |
| Jun 30, 2023 | 198.84K | 197.80K | 19,111.21% |
| Jun 30, 2022 | 1.04K | -24.78K | -95.99% |
| Jun 30, 2021 | 25.81K | -13.81K | -34.85% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Morella Corporation | 661.01K |
| Strategic Energy Resources | 336.09K |
| Vanadium Resources | 55.99K |
| BOA Resources | 21.84K |
| International Graphite | 8.70K |
| TalonX Resources | 150.00 |
| MRG Metals | -3.36K |