Argosy Minerals Limited (ASX:AGY)
0.0630
0.00 (0.00%)
May 27, 2026, 4:10 PM AEST
Argosy Minerals Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
97.24M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | - | - | - |
| Dec 31, 2024 | - | - | - |
| Dec 31, 2023 | - | - | - |
| Dec 31, 2022 | 556.65K | 445.57K | 401.14% |
| Dec 31, 2021 | 111.08K | 15.87K | 16.67% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Mitchell Services | 199.80M |
| Element 25 | 1.88M |
| Sunshine Metals | 650.37K |
| Dreadnought Resources | 270.15K |
| Bellavista Resources | 162.66K |
| Aldoro Resources | 40.98K |
| PhosCo | -64.00 |
| Anson Resources | -20.85K |
Argosy Minerals News
- 4 weeks ago - Argosy Minerals Earnings release: Q1 2026 - Filings
- 2 months ago - Argosy Minerals Annual report: H2 2025 - Filings
- 7 months ago - Argosy Minerals Earnings release: Q3 2025 - Filings
- 9 months ago - Argosy Minerals Quarterly report: H1 2025 - Filings
- 10 months ago - Argosy Minerals Quarterly report: Q2 2025 - Filings