Havilah Resources Limited (ASX:HAV)
0.6750
+0.0250 (3.85%)
May 22, 2026, 4:10 PM AEST
Havilah Resources Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
17
Market Cap
238.90M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jul 31, 2025 | - | - | - |
| Jul 31, 2024 | 8.80K | 704.00 | 8.70% |
| Jul 31, 2023 | 8.10K | -46.68K | -85.22% |
| Jul 31, 2022 | 54.78K | -94.70K | -63.35% |
| Jul 31, 2021 | 149.48K | 26.27K | 21.32% |
| Jul 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jul 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jul 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jul 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jul 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Maritana Minerals | 97.63M |
| Polymetals Resources | 39.64M |
| Gorilla Gold Mines | 413.79K |
| Emmerson Resources | 181.79K |
| West Wits Mining | 122.00K |
| Torque Metals | 116.54K |
| Barton Gold Holdings | -2.00K |
Havilah Resources News
- 5 weeks ago - Havilah Resources Quarterly report: H1 2026 - Filings
- 6 weeks ago - Havilah Resources Slides: Investor presentation - Filings
- 5 months ago - Havilah Resources Slides: FY 2025 - Filings
- 6 months ago - Havilah Resources Earnings release: Q1 2026 - Filings
- 7 months ago - Havilah Resources Annual report: H2 2025 - Filings
- 9 months ago - Havilah Resources Earnings release: Q4 2025 - Filings
- 1 year ago - Havilah Resources Earnings release: Q3 2025 - Filings